• Regulamin biblioteki

• Zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej w nowym reźimie sanitarnym

1.Biblioteka szkolna będzie realizowała swoje zadania zgodnie z Planem Pracy,uwzględniając ograniczenia  reźimu sanitarnego.

2. Z początkiem września biblioteka udostępni wszystkim ucznią podręczniki.W związku z wydawaniem podręczników do 11.09.nie będzie można jeszcze wypożyczać innych książek.

3.Od dnia 14.09 uczniowie z klas 2-8 będą mogli wypożyczyć 3 książki na okres trzech tygodni,pod warunkiem niezalegania z żadną inną książką.

4.Jeśli będzie taka potrzeba,uczeń może ubiegać się o przedłużenie wypożyczonej książki.

5.Uczniowie klas 1 zostają objęci udziałem  w specialnym  Bibliotecznym Programem Czytelniczo-Adaptacyjnym,który rozpocznie się na przełomie października i listopada.

6.W związku z obecnymi ograniczeniami zawiesza się działalność czytelni.Zgodnie z wymaganiami sanitarnymi czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo przy stoliku znajdującym się w drzwiach  biblioteki.Jeśli utworzy się kolejka,uczniowie powinni stać w odległości od siebie nie mniejszej niż 1,5.Nie będzie możliwe wejście między regały.

7.Podczas rozmowy z bibliotekarzem czytelnik powinien mieć założoną maseczkę lub przyłbicę.

8. Zawiesza się możliwość korzystania z komputerów w bibliotece.

9. Zwracane książki,po konsultacji, z bibliotekarzem należy pozostawić we wskazanym przez niego miejscu.

10.Poza godzinami obsługi czytelników można również zwracać książki,pozostawiając je w oznaczonym pudełku przy głównym wejściu do szkoły.

11.W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się z bibliotekarzem.